Design Erik Höglund Modern vardagsvara

469145

ERIK HÖGLUND, vas, skål, glas, "Chribska", 1992, dekor i underfång, signerad och daterad E. Höglund Chribska -92, höjd ca 8 cm, medföljande flaska, signerad Boda Colour all 48219, höjd ca 22,5 cm

Glas, Konstglas, Design, Specialauktion

Monter 25

Budhistorik (5 bud)
3368894
500
3369176
450
3368894
3363889
3359960

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer