Design Erik Höglund Modern vardagsvara

469145

ERIK HÖGLUND, vas, skål, glas, "Chribska", 1992, dekor i underfång, signerad och daterad E. Höglund Chribska -92, höjd ca 8 cm, medföljande flaska, signerad Boda Colour all 48219, höjd ca 22,5 cm

Glas, Konstglas, Design, Specialauktion

Monter 25

Budhistorik (5 bud)
3368894
500
3369176
450
3368894
3363889
3359960

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.