Gallerskål 1700-tal

471191

GALLERSKÅL, fajans, 1700-talets andra hälft, sannolikt Rörstrand, genombruten, vitglaserad med dekor i manganviolett, höjd ca 7, längd ca 33,5 cm

Lagningar

Keramik/Porslin

Gallerskål 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
3351651
2 800
3350698
2 600
3351564
2 600
3350698
2 400
3349554

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.