Gallerskål 1700-tal

471191

GALLERSKÅL, fajans, 1700-talets andra hälft, sannolikt Rörstrand, genombruten, vitglaserad med dekor i manganviolett, höjd ca 7, längd ca 33,5 cm

Lagningar

Keramik/Porslin

Gallerskål 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
3351651
2 800
3350698
2 600
3351564
2 600
3350698
2 400
3349554

Slutpris SEK:
2 800
286 EUR, 332 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer