Albert Cuyp, hans krets, 1600-tal pannå

469836

ALBERT CUYP, hans krets, holländsk skola (1600-tal), Landskap med kor, olja på pannå, 33,5x41 cm
Proveniens:
Inköpt på Bukowskis 1942 (Kv 4517)

Retuscher, lagning

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 30

Budhistorik (13 bud)
3340437
8 400
3340089
8 200
3340075
8 000
3340087
7 800
3340075
7 600

Slutpris SEK:
8 400
858 EUR, 995 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer