Josef Frank rottingmöbler

464930

JOSEF FRANK, rottinggrupp, 4 delar, bestående av soffa, längd 185, fåtöljer, 1 par, sitthöjd 47, bord med tidningshylla, höjd 53, diameter 89 cm, design Josef Frank för firma Svenskt Tenn 1930-tal, modellnummer 311, flätad rotting, lösa dynor i melerad vitbeige klädsel

Flätning med skador

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 20

Josef Frank rottingmöbler

Budhistorik (39 bud)
3298423
39 000
3298422
38 000
3298416
37 000
3298421
37 000
3298416
36 000

Slutpris SEK:
39 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer