Bordsur Frankrike

464908

BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1800-tal, marmor och förgylld metall, emaljerad urtavla, märkt "Just", höjd ca 42 cm

Åldersrelaterat slitage, Stockholms Auktionsverk garanterar inte funktionen

Klockor/Ur

Monter 4

Bordsur Frankrike

Budhistorik (4 bud)

3296832
3296831
950
3296456
900
3283857

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer