Byrå 1700-tal rokoko

464595

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, 3-lådig, beslag i mässing, rutfanér i valnöt, lådfronter med fanér i valnötsrot, originallås, höjd ca 79, 121x53 cm, originalnyckel medföljer

Renoverad, ytskador/torrsprickor, beslag möjligen senare

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer avhämtas i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 12

Byrå 1700-tal rokoko

Budhistorik (22 bud)
3298286
8 400
3298282
8 200
3298272
8 000
3298267
7 800
3298253
7 600

Slutpris SEK:
8 400
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer