Nicolaus Justelius målkärl i tenn

464529

NICOLAUS JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866), målkärl, tenn med senare foliering, stämplad 1812, höjd 25 cm

Lagningar, bucklor och slitage.

Diverse, Metall

Budhistorik (4 bud)

3295284
3293410
3290635
650
3285260
600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer