Spegel svensk empire

464528

SPEGEL, 1800-talets första hälft, svensk empire, vitmålad med bronsering, dekor med lejonmaskaroner, höjd 142x67 cm

Senare glas, renoverad, senare bemålad och bronserad, skador, och färgbortfall

Diverse, Speglar

Rum 19

Spegel svensk empire

Budhistorik (4 bud)

3295680
900
3295143
850
3286838
3286835

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer