Spegel

464427

SPEGEL, 1800-talets slut, krön med Oscar II, stomme i trä med dekor i pastellage, svarmålad samt bronserad, facettslipat glas, höjd ca 80 samt bredd 46,5.

Visst färgbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage.

Speglar

Rum 16

Spegel

Budhistorik (8 bud)
3296018
600
3296017
550
3296014
500
3296012
450
3296013
450

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer