Spegel rokoko

464391

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papiermarché och pastellage av akantusblad och rocailler, förgylld med polerat guld och slagmetall, ca 120x50 cm

Senare glas, krönet med mindre lagning

Speglar

Rum 3

Spegel rokoko

Budhistorik (3 bud)

3296285
3283046
3282230

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer