Golvur 1800-tal

464340

GOLVUR, 1800-tal, svartmålat med guldfärgad dekor, höjd ca 210 cm, lod och pendel finns

Bruksslitage, senare bemålning, Stockholms Auktionsverk garanterar inte funktionen

Klockor/Ur

Rum 2

Golvur 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
3290547
4 400
3296024
4 200
3290547
3291130
3 800
3290547
3 600

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer