Bordsur 1800-talets andra hälft Detouche Paris

464305

BORDSUR, Paris omkring 1860-70-tal, märkt Detouche i verk/urtavla (verksamma 1820-90), fodral av förgylld brons, höjd 35 cm, pendel och nyckel finns

Ytslitage

Klockor/Ur

Budhistorik (12 bud)
3295271
4 600
3294215
4 400
3294215
3294213
3 600
3294207
2 800

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer