Bordspendyl Frankrike XVI

464293

BORDSPENDYL, trä samt pastellage, Frankrike, 1700-tal, Louis XVI, förgylld med slagmetall och bronserad, antikiserande dekor av kvinna vid svan krönt av urna, på tassar, höjd ca 51 cm, längd ca 37 cm

Slitage, lagningar, skador

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl Frankrike XVI

Budhistorik (18 bud)
3295593
5 000
3294790
4 600
3293924
3293922
3293921
2 800

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer