Ampel 1800-tal efter Pierre Gouthiere

Föregående | Översikt | Nästa

464136

AMPEL, Louis XVI-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, Pierre Gouthières art, för 6 ljus, förgylld brons, höjd 78 cm

Slitage, borrad för el, 2 ljusarmar med lagningar, 1 ljuspipa något lös, takfäste och kedjor ej ursprungliga

Belysning, Ljuskronor, Metall

Rum 2

464136 - Ampel 1800-tal efter Pierre Gouthiere
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (11 bud)
3290479
2 400
3289289
3285335
3285334
1 900
3285258
1 800

1 dag kvar
Avslutas: 2017-05-24 kl 18:36
AKTUELLT BUD SEK:
2 400
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer