Bordsur

464113

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft, matterad och polerad brännförgylld brons, urhus i form av bokskåp krönt med läsande barn, höjd 40, 18x10 cm, pendel medföljer

Urtavla med skador

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordsur

Budhistorik (32 bud)
3294497
7 600
3294447
7 400
3294447
6 400
3293736
6 200
3293905
6 000

Slutpris SEK:
7 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer