Karl XII oljemålning

463816

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Karl XII, olja på duk, ca 75x65 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Dubblerad, bättringar, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Karl XII oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3298182
13 500
3297115
13 000
3293935
12 500
3297114
12 500
3293935
12 000

Slutpris SEK:
13 500
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer