Karl XII oljemålning

463816

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Karl XII, olja på duk, ca 75x65 cm
PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen

Dubblerad, bättringar, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Karl XII oljemålning

Budhistorik (11 bud)
3298182
13 500
3297115
13 000
3293935
12 500
3297114
12 500
3293935
12 000

Slutpris SEK:
13 500
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer