Pfeiffer & Lowenstein servisdelar

463735

PFEIFFER & LOWENSTEIN, servisdelar, 45 st, "Modern", Österrike 1901-1941, bestående av: 23 mattallrikar, 4 djupa fat, 11 förrättstallrikar, 3 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 1 lockterrin, 1 lockterrin med tillhörande sked

Bruksslitage, enstaka fat med micronagg

Keramik/Porslin

Monter 6

Budhistorik (1 bud)

3280560
2017-05-17 15:36:59

2017-05-22 kl 21:42
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer