Carl Malmsten golvlampa

463693

CARL MALMSTEN, "Staken", golvlampa, 1900-talets andra hälft, brännmärkt CM, höj- och sänkbar, höjd ca 137 cm

Avskavt område på själva stången. Bruksslitage, ej funktionstestad. Ej originalskruv i foten.

Belysning, Golvlampor

Rum 15

Carl Malmsten golvlampa

Budhistorik (12 bud)
3287297
3287321
3287297
1 900
3287319
1 800
3287297
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer