Tennfat 1600-tal

463672

TENNFAT, sannolikt 1600-tal, med senare bordsunderrede, fanerad i björk, tennfatets diameter ca 52, bordets höjd 59 cm

Bristningar, ytskador och bucklor

Metall

Rum 13

Tennfat 1600-tal

Budhistorik (6 bud)
3289939
750
3288472
700
3287185
650
3279057
600
3278676
550

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer