Joan Miro akavatint

463667

JOAN MIRO (1893-1983): "Les géants", akvatint och relieftryck, 1960, signerad och numrerad 13/50, ca 58x91 cm

LITTERATUR: Dupin 276

Något gulnat blad

Joan Miro akavatint
Budhistorik (9 bud)
3289889
13 500
3286451
13 000
3289574
12 500
3286451
12 000
3284084
11 000

Slutpris SEK:
13 500
1 378 EUR, 1 600 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.