Joan Miro akavatint

463667

JOAN MIRO (1893-1983): "Les géants", akvatint och relieftryck, 1960, signerad och numrerad 13/50, ca 58x91 cm

LITTERATUR: Dupin 276

Något gulnat blad

Tavelvagn 16

Joan Miro akavatint
Budhistorik (9 bud)
3289889
13 500
3286451
13 000
3289574
12 500
3286451
12 000
3284084
11 000

Slutpris SEK:
13 500
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer