Goebel Hummel

463653

GOEBEL, "Hummel", figuiner, 4 st. polykromt flintgods, den största med märkning från 1935 samt 47/2, samtliga signerad M.J Hummel i godset, de tre övriga från mitten av 1900-talet, höjd ca 11-18 cm

Keramik/Porslin

Monter 25

Goebel Hummel

Budhistorik (7 bud)
3288219
600
3287974
550
3276419
500
3285029
450
3276419

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer