Bordsur senempire

463643

BORDSUR, 1800-talets mitt, senempire, svärtat trä, alabaster, förgylld och emaljerad urtavla med arabiska siffror, tandsnitt i pärlemor, höjd ca 38, 25x12 cm, nyckel finns

Smärre skador

Klockor/Ur

Bordsur senempire

Budhistorik (9 bud)
3289973
700
3289963
650
3289961
600
3289959
550
3289957
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer