Stockholm akvareller och tusch

463553

STOCKHOLMSMOTIV, (12) signerade Per Lindroth "Telefontornet"; M.Borg "Gamla Brogatan"; Wilhelm Holm "Gamla Mosebacke"; Nils Holmström "Stureplan", "Drottninggatan 110"; Frans Lindström "Hofstallet","Gamla Djurgårdsteatern", "Drottningholms värdshus" "Svea Hofrätt/Riddarholmen; August Olsson "Källaren Berzelius"; Helge Sjöqvist "Torsgatan"; E.Ödberg "Tjärhovsgatan", akvareller, tusch mm, varierande mått

Oramade

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Budhistorik (6 bud)
3287677
3287674
3287672
700
3278993
650
3278992
450

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer