Tapio Wrkkala vas

463539

TAPIO WIRKKALA (1915-1985) för Iittala, vas, signerad samt nr 3241, höjd ca 20 cm.

Mikronagg i botten.

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 2

Tapio Wrkkala vas

Budhistorik (2 bud)

3279685
550
3277457

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer