Bordsur

463535

BORDSUR, empirestil, slutet av 1800-talet, hölje i trä, jakaranda med intarsia, detaljer i brännförgylld brons bl a papyruskolonner, nyckel och pendel finns, höjd ca 50 cm

Renoverad och kompletterad. Smärre slitage. Funktionen garanteras ej.

Klockor/Ur

Bordsur

Budhistorik (10 bud)
3287919
3287914
900
3287912
850
3287910
3287908
750

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer