Siluettklipp Leksell, Ljungh mfl

463519

SILUETTKLIPP 1800/1900-tal, 29 st, (4+18+3+1+3): Johan LEKSELL, (1874-1932): (4 st); Ernst LJUNGH (1854-1892) (18 st), delvis signerade, delvis avbildade till häftet "Stockholms-Siluetter 1885" (häftet medföljer); Emil Cedercreutz (3 st); W.Mohr (1); oidentifierade konstnärer (3), osignerade bla "Berzelius", delsvis signerade, varierande mått

Fläckar, smärre skador

Konst, Teckningar, Böcker/Kartor

Budhistorik (3 bud)

3288162
3274979
500
3274976

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer