Bordslampor

463475

EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampor, 1 par, 1900-talets mitt, fot och i mässing, skaft, stämpelmärkt EBM samt 6003 Made in Sweden, senare skärmar, höjd ca 67 cm (till hållaren för skärmen)

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Belysning, Bordslampor

Hylla 4

Bordslampor

Budhistorik (10 bud)
3288319
3286879
3285201
1 400
3285200
3285199
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer