Holländsk skola, 1600-tal, olja

463454

HOLLÄNDSK SKOLA (1600-tal): Fartyg i stormigt väder, olja på duk, ca 90x124 cm

Retuscher, revor, äldre lagningar

Konst, Teckningar

Rum 7

Budhistorik (5 bud)
3286820
10 500
3286819
5 400
3281088
1 700
3273945
1 600
3273381

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer