Ljuskrona

463432

LJUSKRONA, för fyra ljus, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt, med prismor, stomme i mässing, kupa i blått glas med dekoknopp i form av pinjekotte, elektrifierad, höjd ca 65, diameter 45 cm.

Smärre slitage.

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona

Budhistorik (22 bud)
3287396
1 700
3284716
1 600
3283235
3282518
1 400
3283050
1 400

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer