Kandelabrar 1800-talets första hälft

463418

KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 2 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament med stående karyatider, uppsvängda ljusarmar med växtornamentik, mitten med fackla, höjd 49 cm

Slitage, ljusarmar med lagningar, smärre bättringar, manschetter saknas

Diverse, Metall, Belysning

Kundcenter

Budhistorik (16 bud)
3287549
25 000
3287866
24 000
3287549
23 000
3287726
22 000
3287549
21 000

Slutpris SEK:
25 000
Utropspris SEK:
24 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer