Väggpendyl 1800-tal

463403

VÄGGPENDYL, nyränessans, sannolikt Tyskland, fanérad i valnöt, dekorelement i mässing bl.a med lejonmaskaron, urtavla med arabiska siffor, höjd 78, bredd 55 cm

Fanérbortfall, skador.

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämningen.

Klockor/Ur

Hylla 6

Väggpendyl 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
3296603
4 400
3296594
4 200
3296592
3296587
3 800
3296591
3 600

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer