Bordspendyl Gustaf Undén

463397

BORDSPENDYL, Gustaf Undén (Stockholm, urmakare 1800-1829), vit marmor, vit emaljerad urtavla med svarta romerska siffror, förgyllda dekorelement, krans och kulfötter, höjd ca 39, 17x11 cm, nyckel o pendel medföljer

Nagg, figurin med skador, urtavla med sprickor, vid sidan borrat hål

Klockor/Ur

Bordspendyl Gustaf Undén

Budhistorik (9 bud)
3288269
3 600
3288255
3 400
3288247
3 200
3288246
3288229
2 800

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer