Fat fajans Marieberg 1700-tal

463305

FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, oval form, konturerat brätte, Marieberg, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, i centrum tulpan, märkt MB samt målarsignatur "I: W:", längd ca 50 cm

Lagning, nagg

Keramik/Porslin

Fat fajans Marieberg 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
3285903
7 200
3285895
7 000
3285895
6 600
3285893
6 400
3285893
6 200

Slutpris SEK:
7 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer