Fat fajans Rörstrand 1700-tal

463290

FAT, fajans, 1700-tal, silvermodell, konturerat brätte, Rörstrand 1767, polykrom dekor i starkeldsfärger av strödda blommor, märkt "Rörs. 19./6. 67." samt målarsignatur CB., diameter ca 29 cm

Omfattande lagningar, nagg

Keramik/Porslin

Fat fajans Rörstrand 1700-tal

Budhistorik (31 bud)
3286175
3286173
2 800
3286171
2 600
3286169
2 400
3286164

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer