Toiletteset silver England

463287

TOILETTESET, 4 dlr, silver, England, omkring 1900, H Matthews Birmingham, importstämplade, dekor av sköldpadd, bestående av: handspegel, 2 borstar, puderdosa, spegelns längd ca 25 cm, medföljande nålfat i sköldpadd

Smärre skador

Silver

Visas på begäran

Toiletteset silver England

Budhistorik (12 bud)
3281544
1 900
3285744
1 800
3281544
1 700
3285741
1 600
3281544
1 400

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer