Vävd tapet

463277

VÄVD TAPET, 1600-talets andra hälft, polykrom figurscen, oidentifierad verkstad och oidentifierad vävare, ca 155X116 cm med kantband

restaurerad, senare uppfodring, bristningar, lagningar

Mattor/Textilier

Vävd tapet

Budhistorik (27 bud)
3286455
15 000
3282428
14 500
3286426
14 000
3282428
13 500
3286425
13 000

Slutpris SEK:
15 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer