Teservis silver

463248

TESERVIS, 3 dlr, silver, 1900-talets början, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, stämplad Viktor Johansson, Karlstad, svenska importstämplar, kannans höjd ca 19 cm, total vikt ca 952 g

Gravyer

Silver

Teservis silver

Budhistorik (5 bud)
3283532
2 600
3282290
2 400
3277517
3274193
3271666

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer