Karmstolar Swedish Grace

463240

KARMSTOLAR, 1 par, möjligen Nordiska Kompaniet, 1920/30-tal, stommar i bonat samt svärtad björk, sits och rygg klädda i randig textil, höjd 75

PROVENIENS
Familjen Bredenberg (Bredenbergs varuhus)

Smärre slitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Karmstolar Swedish Grace

Budhistorik (3 bud)

3278807
3283300
3278807

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer