Sockerskål Möllenborg

463226

SKÅL, med lock, silver, slipat glas, Gustaf Möllenborg Stockholm 1855, nyrokoko, locket invändigt förgyllt och krönt av blomma, höjd ca 14 cm, vikt ca 300 g

Lockknopp lös, skadad gänga, smärre nagg

Silver

Visas på begäran

Sockerskål Möllenborg

Budhistorik (25 bud)
3285611
3 200
3285608
3285610
2 800
3285608
2 600
3285609
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer