Karaff Frankrike Ytterfoder blå/vit

463220

KARAFF, med propp, 1800-talets slut, porslin, Frankrike, dekor ab blommor, fotavslut i form av svanar, höjd ca 22 cm, YTTERFODER, porslin, 1900-tal, blåvit dekor, metallfattning, diameter ca 22 cm

Karaffen med lagningar och färgbättringar

Keramik/Porslin

Monter 27

Budhistorik (7 bud)
3285496
550
3285558
500
3285496
450
3283130
3277123

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer