Skål Frankrike

463211

SKÅL på fot, 1800-talets slut, Frankrike, porslin, förgylld metallfattning, polykrom blomdekor, signerad Paul, höjd ca 18, längd 23 cm

Spricka

Keramik/Porslin

Monter 24

Skål Frankrike

Budhistorik (16 bud)
3285743
3285587
3285742
3285587
950
3285740
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer