Olja tillskriven Peeter Bout & Boudewyns

463162

PEETER BOUT (Bryssel, 1658-1719), tillskriven och ADRIAEN FRANS BOUDEWYNS (Bryssel 1644-1711), tillskriven: Rhenlandskap, olja på duk, 25,5x31 cm

Krackeleringar, uppfodrad, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 15

Budhistorik (26 bud)
3285876
12 500
3285873
12 000
3285869
10 000
3285868
9 800
3285867
9 600

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer