Erik Fleming Borgila

463156

ERIK FLEMING, bestick, 92 dlr., silver, Atelier Borgila, Stockholm, 1950-tal, modell "2 M 27", skaftet med dekor av vågband i relief, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 8 smörgåsgafflar, 12 teskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 3619 g

Bruksslitage

Silver

Erik Fleming Borgila

Budhistorik (10 bud)
3286633
20 000
3286625
18 000
3286621
16 000
3286617
11 000
3283332
10 500

Slutpris SEK:
20 000
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer