Vas Berndt Friberg

463144

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg, stengods, oxblodsfärgad glasyr, signerad Friberg Studiohand, årsbokstav L (1970), höjd ca 19 cm

Flertal fotringsnagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 23

Vas Berndt Friberg

Budhistorik (3 bud)

3286421
900
3279438
3271872

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer