Pär Rosenquist Söderhamn spegel

463126

PÄR ROSENQUIST (glasmästare och spegelmakare i Söderhamn omkr. 1820), spegel, 1800-talets första hälft, empire, bronserad, bär signatur samt Söderhamns hallstämpel, höjd ca 84 cm

En fleuron senare, slitage, senare bronserad

Diverse, Speglar

Rum 9

Budhistorik (13 bud)
3284812
900
3284759
850
3283505
3284118
750
3283505
700

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer