Antoni Miralda & Dorothée Selz, The Touristic Cake

463125

ANTONI MIRALDA (Spanien, född 1942) &
DOROTHÉE SELZ (Frankrike, född 1946):
The Touristic Cake - Gateau Touristique
signerad Miralda Dorothée Selz. Plast, diameter ca 33 cm, höjd 14 cm
Utförd i Paris 1968

PROVENIENS: Galerie Burén, Stockholm

Några figurer fallna

Konst, Skulpturer

Budhistorik (4 bud)

3283605
2 400
3281626
3281625
3271710

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer