Urna Holland

463095

URNA, fajans, Holland, 17/1800-tal, dekor i blått, omarbetad till bordslampa, total höjd inkl skärm ca 52 cm

Smärre bränningsdefekter och glasyrnagg

Belysning, Bordslampor, Keramik/Porslin

Rum 7

Urna Holland

Budhistorik (8 bud)
3284591
650
3281536
600
3281535
550
3281530
500
3270331
450

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer