Kniv, samearbete

463045

KNUT KNUTSSON SUNNA, kniv, samearbete, graverat renhorn, signerad KK Sunna, längd 28 cm

Bruksslitage, graverat namn "ANRICK 1922"

Vapen/Medaljer, Etnografica, Diverse

Monter 27

Kniv, samearbete

Budhistorik (12 bud)
3287207
850
3282977
3281832
750
3282964
750
3281832
700

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer