Kniv, samearbete

463038

FOLKE FJÄLLSTRÖM (Järpen, född 1940), kniv, samearbete, graverat renhorn, monogramsignerad o daterad 1990, egenhändigt knivblad med monogramsignatur, längd 26 cm

Vapen/Medaljer, Jaktutrustning, Etnografica

Kniv, samearbete

Budhistorik (26 bud)
3287862
12 500
3287855
12 000
3287855
11 500
3287736
11 000
3287852
11 000

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer